ROI Hunter – Facebook inzerce ve velkém

Autor: 15.6.2015 Pracujeme

Facebook prodává! To už dnes může popřít asi málokdo a pokud potřebujete argumenty, případové studie od kolegy Honzy Vojtoviče by vás mohly přesvědčit. Facebook dnes nabízí spoustu skvělých nástrojů včetně Dynamic Product Ads, které jsou dnes už přístupné každému smrtelníkovi prostřednictvím Power Editoru (pokud jej nepoužíváte, měli byste rychle začít), konverze vám změří „konverzní pixel“, který vám navíc automaticky zpřesňuje cílení kampaní, které už je tak dost přesné pokud správně používáte custom audience.

Co se týká reklamních účtů, tak už je nemusíte spravovat přes své osobní účty, protože je tady Business Manager a celkově se dá říct, že jediné, co inzerentům na FB v ČR ještě chybí je zatím testovaný geomarketing v podobě Local Awareness Ads.

Prediktivní remarketing

 

A jak dál? Pokud nemáte ambice řešit desítky a stovky kampaní denně, je Power Editor přesně to, co potřebujete. V opačném případě ale může být tvorba a správa kampaní pěkná dřina a vytvořit najednou několik desítek reklam vezme spoustu času. Řešením můžou být pokročilé ADS platformy jakou je český ROI Hunter od Busines Factory.

Co umí ROI Hunter

Začneme s tím, že umí uspořit čas. Stačí, když do nástroje přidáte XML feed se sortimentem a pak se vám naskytne možnost vytvářet reklamy přímo z dat ve feedu – nemusíte nahrávat obrázky, vypisovat texty ani URL, stačí vybrat produkty, které hodláte propagovat, a vše se vyplní samo. Dokážete tak vytvořit desítky reklam během několika minut.

Hromadné vytváření reklam se hodí nejenom k rychlému zvýšení návštěvnosti eshopů a obratu, ale také k efektivnímu testování reklam. Stačí při tvorbě nastavit parametry cílení, podle kterých budou inzeráty rozděleny do skupin, a ROI Hunter sám vytvoří samostatné Ad sety pro A/B testování.

 

Co se týká cílení, má ROI Hunter výhodu v tom, že dokáže pro každý produkt ze sortimentu vytvořit vlastní WCA – skupinu webových návštěvníků, kteří v zadaném čase produkt navštívili. Můžete tak cílit pouze na uživatele, kteří o konkrétní produkt projevili zájem.

 

Další úsporou času je spravování inzerce automatickými pravidly. Pro každou reklamu, Ad set nebo celou kampaň je možné nastavit „mantinely“ v podobě automatických pravidel. Klesne CTR? Nechejte „slabé“ reklamy zastavit. Dosahujete dobrého konverzního poměru? Nechejte „přisypat“ prostředky do rozpočtu… Při větším množství reklam se tak vyhnete časově nákladnému ručnímu kontrolování výkonu. ROI Hunter je přímo napojený na FB, takže se každá změna přes tento nástroj okamžitě odešle do FB.

 

Kromě toho umí ROI Hunter navrhovat k propagaci úspěšné produkty, takže vám ušetří další porci času, který byste věnovali analýze objednávek. Samozřejmostí jsou všechny nově dostupné facebookové reklamní formáty jako Multi Product Ads a reklamní nástroje jakým jsou již zmíněné Dynamic Product Ads.

Co je potřeba, aby to fungovalo?

ROI Hunter není všemocný a se špatným produktem také mnoho nezmůže. Základním předpokladem je mít dobře připravený XML feed s kvalitními popisky a poutavými, pro facebookové reklamy dostatečně velkými obrázky. Z naší zkušenosti také na Facebooku nejlépe funguje remarketing, který zase potřebuje dostatečnou návštěvnost. V neposlední řadě je také potřeba dostatečný rozpočet, chcete-li propagovat mnoho produktů zároveň, je potřeba inzerci zaplatit. Výhodou ale je, že poměrně rychle zjistíte, které reklamy fungují, takže se můžete soustředit na relevantní inzerci.

Jaké jsou naše výsledky?

Nechť je nám příkladem kampaň pro eshop s nábytkem, kde jsme za investovaných 19 067 Kč dosáhli obrat 173 460 Kč. Facebooková inzerce často ovlivňuje i ostatní zdroje konverzí, takže jsme na základě srovnání s minulým rokem zaznamenali navíc celkový nárůst obratu o 30 %. ROI Hunter umožňuje sledovat výsledky buď na základě Google Analytics, se kterým se spáruje, nebo na základě facebookového konverzního pixelu. Nutné je tedy říct, že do konverzí počítáme konverze zaznamenané oběma nástroji. O mnohokrát rozebíraném problému rozdílných metrik píše Jan Nachtigal ve svém článku, na základě kterého si určitě uděláte vlastní názor.

Shrnutí: ROI Hunter není určený pro budování brandu, k tomu vám lépe poslouží cílená propagace pomocí sponzorovaných příspěvků. ROI Hunter se vyplatí pokud máte eshop a stojíte o zvýšení návštěvnosti a prodejů perspektivního zboží s přiměřenými náklady.

A co vy? Máte zkušenosti s ADS platformami nebo pro ně nemáte využití? Každopádně jsme tu my a jsme vždy ochotní pomoci.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů