10 bodů úspěšného účastníka veletrhu

Autor: 18.6.2013 Pracujeme

Připravujete se na výstavu nebo o účasti na ní uvažujete? Máme pro vás několik tipů, které by se vám mohly hodit a poradí vám, jak může být vaše účast na veletrhu efektivnější a úspěšnější. Výstava může být vrcholem vašich marketingových aktivit , záleží jen na vás.

  1. Ujasněte si, co je váš nosný produkt – pokud jej nemáte, zvažte, jestli má pro vás účast na výstavě opravdu význam.
  2. Ujasněte si, komu je váš produkt určen a zda veletrh, na který jdete, je určen pro vaši cílovou skupinu. Pokud ano, zamyslete se nad tím, jak můžete vaši cílovou skupinu sami lacino a efektivně oslovit ještě před výstavou. Může to být soutěží, propagací speciální microsite, telemarketingem s přímým pozváním zájemců na stánek –  to záleží na cílové skupině.
  3. Začněte s přípravou a propagací včas, jen dobře připravený stánek prodává. Nebojte se svěřit odborníkům, vyplatí se to. Výstavní stánek je vaše dočasná pobočka v daném městě, maximalizujte tedy mezi lidmi informaci o tom, že jste na výstavě a co je váš hlavní tahák /nosný produkt/ – informací na vlastních stránkách, na stránkách výstavní správy, v sociálních sítích. Požádejte o spolupráci své fanoušky na Facebooku nebo followery na Twitteru atd.
  4. Zamyslete se nad svým programem během výstavy – na stánku by se mělo trvale něco dít. Akce nemusí být drahá, ale musí přitáhnout zájem a zvědavost návštěvníků. Přiveďte si na výstavu své publikum, nespoléhejte na kolemjdoucí. O svém programu nebo akci určitě dejte včas vědět například pomocí sociálních sítí a www stránek výstavní správy. Nepodceňte ani kvalitní zápis v katalogu výstavy.
  5. Využijte veškeré prostředky a události, které vám nabízí výstavní správa v rámci svého doprovodného programu – účast na prezentacích, přednáškách, výstavních soutěžích atd.- to vše jsou produkty buď zdarma nebo za velmi ekonomickou cenu .
  6. Komunikujte, diskutujte, argumentujte – internet stále nabízí nepřeberné možnosti jak o sobě dát vědět zdarma nebo za rozumnou cenu – když začnete včas.
  7. Snažte se najít synergie s ostatními vystavovateli. Je to možná překvapivé, ale i přímo si konkurující firmy mohou během veletrhu účinně spolupracovat, dejme tomu na úkor těch firem, které na výstavě chybějí.
  8. Foťte, točte videa , využijte You Tube, Facebook, Twitter, komentujte on-line dění po dobu své účasti na výstavě. Hezké fotky či videa z prvního dne na sociálních sítích pomohou přesvědčit váhavce, aby přišli v dalších dnech. Uvědomte si, že v každém městě dnes funguje úplná prodejní síť,  která pravděpodobně nabízí podobné produkty jako vy a je na vás, abyste našli argumenty pro návštěvu vašeho stánku. Je třeba zaujmout, vzbudit zvědavost, a když nic jiného, nabídnout třeba lepší cenu .
  9. Domluvte se včas na spolupráci s místním prodejcem po skončení výstavy. Nezapomeňte, že jen máloco se dnes kupuje „ na první dobrou“. Výstava bývá často jen první kontakt zákazníka s vaším produktem a pokud má možnost prohlédnout si jej znovu a koupit jej v místě ještě alespoň pár týdnů po výstavě za domluvených podmínek, efekt vaší účasti se výrazně zvýší.
  10. Nezapomeňte, že výstava je součástí vašeho marketingového a komunikačního mixu a to podstatnou a často ekonomicky nejnákladnější. Může být ale také jeho nejpřínosnější částí – pokud se nad svou účastí zamyslíte včas a s využitím principů guerilla marketingu – a začněte bodem 1 :- )

Jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme .

Vaše marketingová a konzultační agentura INT, s.r.o.

 

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů